Flow

Projekty z energią

Witamy na naszej stronie! Jesteśmy Kołem Naukowym Flow  działającym od 2012 roku na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej. Zajmujemy się szeroko pojętą energetyką. Od samego początku naszej działalności bardzo prężnie się rozwijamy. Poznaj nas bliżej!

O nas

Eksplorujemy wiele dziedzin energetyki

Jesteśmy otwarci i chcemy, aby każdy znalazł miejsce dla siebie, dlatego członkowie naszego Koła mają szanse rozwijać się w wybranym przez nich obszarze - od tworzenia prostych, przydatnych w codziennym życiu gadżetów, przez projektowanie instalacji małych mocy, aż do energetyki zawodowej.

Jesteśmy aktywni

Regularnie udzielamy się w wydarzeniach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską takich jak Odra River Cup czy Dni Aktywności Studenckiej. Bierzemy również udział w imprezach branżowych oraz wyjazdowych sesjach sprawozdawczych i szkoleniowych. Więcej o naszej aktywności przeczytasz tutaj>

Dbamy o kontakt z branżą

Nasi członkowie zorganizowali już 3 edycje spotkania z przedstawicielami firm z branży energetycznej, których celem było przybliżenie studentom Wydziału Mechaniczno-Energetycznego środowiska przedsiębiorstw, w których będą potencjalnie pracowali, odbywali staże czy praktyki. Więcej>

Cenimy praktykę

Naszym głównym celem jest zdobywanie umiejętności praktycznych poprzez realizowanie fizycznych projektów. Dzięki aktywnej działalności w Kole studenci mają okazję zasmakować wiedzy, której nie zdobędą podczas standardowych wykładów, ćwiczeń czy laboratoriów.

Pracujemy w zespołach

Istotą działania naszego Koła jest praca w grupach projektowych, których spotkania odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu.

Szkolimy się

Organizujemy dla członków Koła szkolenia "ponadprogramowe" z np. Autodesk Inventora (w ramach projektu Modele 3D), pakietu ANSYS, czy nawet uczenia się podstawowych prac ślusarskich na warsztacie, do którego mamy dostęp.

Nasi Opiekunowie

Opiekunowie są dla nas ogromnym wsparciem zarówno merytorycznie jak i organizacyjnie. Dzięki ich zaangażowaniu w życie Koła możemy łatwiej komunikować się z Władzami uczelni. Stwarzają nam również obszary do rozwoju - są łącznikami ze środowiskiem przemysłu oraz dostarczają nam pomysły na nowe projekty, które możemy wykonywać w ramach naszej działalności.

Dr inż. Janusz Wach

pracownik Katedry Technologii Energetycznych, Turbin i Modelowania Procesów Cieplno-Przepływowych, W9/K3

Dr inż. Janusz Szymków

pracownik Katedry Inżynierii Kriogenicznej, Lotniczej i Procesowej, W9/K1

Polub nas na Facebooku! 

Projekty

Turbina wiatrowa pionowej osi obrotu

Celem projektu jest zbudowanie turbiny pionowej osi obrotu na wzór wiatraka Pawlaka. Skonstruowaliśmy już wirnik. Aktualnie pracujemy nad budową kierownicy.

Nadążny system fotowoltaiczny

Konstrukcja, która pozwala na śledzenie ruchu słońca. Dzięki zastosowaniu tego systemu fotoogniwo zostaje automatycznie ustawione w taki sposób, aby móc maksymalnie wykorzystać natężenie promieniowania słonecznego w ciągu dnia.

Mini Solar Boat

Mini katamaran, którego źródłem zasilania są panele słoneczne. Jeden z nowych projektów naszego Koła, będący w fazie realizacji.

Cewka Tesli

Głównym założeniem projektu jest ukazanie jak działają wysokie napięcia, błyskawice oraz pole elektryczne. Chcemy pokazać, że wysokie napięcia można kontrolować i nie są one tak niebezpieczne jak się wydaje.

To nie wszystkie nasze projekty!

Dołącz do nas! Weź udział w kolejnej rekrutacji!

Kontakt

Koło naukowe Flow

 

Oficjalny adres e-mail:

knflow2012@gmail.com

 

Najczęściej można nas znaleźć w:

Budynek A-4, ul. Mariana Smoluchowskiego 21